| 17 تير 1399
گفتگوي وزير راه و شهرسازي با استانداران اصفهان و كهكيلويه و بوير احمد

گفتگوي وزير راه و شهرسازي با استانداران اصفهان و كهكيلويه و بوير احمد

تاریخ انتشار: 1396/11/29|   بازدید: 6683 |  print
وزير راه و شهرسازي پس از وقوع سانحه هواپيما در تماس تلفني با استانداران اصفهان و كهكيلويه و بوير احمد خواستار اعزام تيم هاي امدادي به محل سانحه و اولويت دهي به امداد و نجات شدند.
 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت راه وشهرسازي، عباس آخوندي كه در ستاد بحران در سازمان هواپيمايي كشوري سخن مي گفت، تاكيد كرد: نيروهاي امدادي به محل سانحه اعزام شده اند و در خصوص سانحه تنها سخنگو، سازمان هواپيمايي كشوري است و درخواست مي شود ديگر مسئولان و مديران در خصوص جزئيات سانحه كه هنوز مشخص نشده است اظهار نظر نكنند.
وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: به طور قطع بايد اطلاعان و جزئيات و اسناد ومدارك پرواز و هواپيما جمع آوري و مورد بررسي كارشناسي قرار گيرد تا دلايل و نحوه بروز سانحه مشخص شود.
آخوندي در ستاد بحران سانحه هواپيماي شركت آسمان كه با حضور معاونان وي، رئيس كميسيون عمران، نمايندگان استان كهكيلويه و بوير احمد و چند تن از اعضاي كميسيون عمران مجلس، نمايندگاني از سپاه فرودگاه ها، شركت آسمان، اور‌ژانس و ديگر مسئولان سخن مي گفت، تصريح كرد: كميسيون بررسي سانحه در سازمان هواپيمايي كشوري تشكيل و به سرعت به محل سانحه اعزام مي شوند.
يادآوري مي شود هواپيما دچار سانحه شده حامل 60 مسافر و 6 نفر گروه پروازي بوده است. اين هواپيما حدود 25 سال سن داشته است و اطلاعي از سرنوشت مسافران در دست نيست.
تنها مرجع تعیین علت سانحه، کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است.