دات نت نیوک
02 خرداد 1397
En | 

متن استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن

سه شنبه 09 آذر 1395 | print
اخبار
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پی حادثه دلخراش برخورد دو قطار در ایستگاه هفت‌خوان سمنان استعفا داد و وزیر راه و شهرسازی نیز با صدور نامه‌ای به پورسیدآقایی، استعفای وی را پذیرفت.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی متن استعفانامه محسن پورسیدآقائی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:
باسمه تعالی
جناب آقای دکتر آخوندی
وزیر محترم و فرهیخته راه و شهرسازی
با سلام و عرض ادب و احترام و ضمن تسلیت کشته شدن جمعی از هموطنان عزیز و زوار امام رضا (ع) در سانحه قطار هفت‌خوان، از آن‌ جایی که علیرغم کلیه تمهیدات فنی راه‌اندازی شده در این مسیر که جزو پیشرفته‌ترین سیستم‌های دنیا می‌باشد، به واسطه خطای چند نفر از نیروهای این شرکت این حادثه دلخراش به وقوع پیوست لذا با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی مدیران و به احترام افکار عمومی و به خصوص خانواده‌های داغدار این عزیزان بدین‌وسیله استعفای خود را تقدیم می‌دارم. امیدوارم خداوند غفار و بازماندگان این سانحه به خصوص مردم عزیز تبریز اینجانب را عفو فرمایند و مطمئن باشند که نیروهای خدوم آنان در راه‌آهن همه تلاش خود را برای ارتقاء ایمنی این سیستم ادامه خواهند داد.
محسن پورسیدآقایی
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران»

همچنین متن نامه پذیرش استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:
باسمه تعالی
جناب آقای دکتر پورسیدآقایی
مدیرعامل محترم شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
با استعفای مورخ ۱۳۹۵/۹/۶ جنابعالی که نشان از حس مسئولیت اجتماعی شما در برابر افکار عمومی است موافقت می‌کنم.

قطعا حادثه تصادم دو قطار در صبحگاه روز جمعه ۱۳۹۵/۹/۵ در مسیر سمنان- دامغان حادثه‌ای بسیار تلخ و جانکاه بود که طی آن تعدادی از خانوارهای عزیز و هم‌وطن آذری داغدار شدند. خانوارهایی که در این پاییز سرد به عشق زیارت حضرت رضا سلام الله علیه بار سفر بسته بودند زندگی شیرین‌شان دچار خزان شد. افزون براین، این حادثه دردناک روح و روان مردم شریف ایران را آزرده ساخته است.
اینک این اقدام شما به عنوان یک کار مسئولانه و به منظور همدردی با مردم شریف ایران در تاریخ حوادث ایران ثبت خواهد شد. اینجانب نیک می‌دانم که در این دوران که دولت در تنگنای سخت اقتصادی و در خشکسالی منابع مالی قرار دارد، جنابعالی، سایر مدیران و کارکنان سخت کوش و زحمت‌کش راه‌آهن از هیچ کوششی برای توسعه صنعت ریلی کشور فروگذار نکرده‌اید.
در این ارتباط، گزارش‌های توسعه شبکه، ارتقا و بهبود زیرساخت‌های فرسوده، بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات و خودکاری سازی تا سطح وسیعی از سیستم سیروحرکت، بهره‌برداری و ایمنی قطارها و همچنین نوسازی ناوگان بطور مداوم در اختیار مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
لیکن چه می‌توان کرد که اینک تمام آن موفقیت‌ها تحت‌الشعاع این حادثه غمبار قرار گرفته است. در هر صورت، باید آنچه در توان داریم بکار گیریم و با بکارگیری تمام ظرفیت دولت و همچنین تمام ظرفیت علمی و حرفه‌ای در جهت ارتقا و ایجاد ایمنی صد درصدی بکوشیم.
یاد و خاطر نیک شما همواره در اذهان همکاران و من، ارجمند باقی خواهد ماند.
عباس آخوندی
وزیر راه و شهرسازی
طراحی سایت