| 07 آذر 1399
جوی آرام در اکثر مناطق کشور/ افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی/ آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی 
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

جوی آرام در اکثر مناطق کشور/ افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی/ آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی 

تاریخ انتشار: 1399/08/09|   بازدید: 108 |  print

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی چند روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام است، افزود: در شهرهای پر جمعیت و صنعتی شاهد افزایش آلاینده‌های جوی خواهیم بود.

 

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت آب‌وهوای کشور پرداخت و اظهار کرد: برای چند روز آینده، جوی آرام در بیشتر مناطق کشورمان خواهیم داشت.

وی افزود: در این هفته طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، شاهد افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود.

گودرزی گفت: طی این روزها، افزایش دما بین ۴ تا ۷ درجه در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق کشورمان رخ می‌دهد و ضمن اینکه امروز در اراک و کرج و بخش‌هایی از بوشهر غبار محلی را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی عنوان کرد: امروز صبح در ایستگاه شهرکرد کمینه دما به منفی ۳ درجه  و در بیرجند به منفی ۲ درجه رسید که کمترین دمای ایستگاه‌های هواشناسی کشورمان بودند.

وی در ادامه گفت: این در حالی است که دیروز در بندرعباس بیشینه دما به ۳۶ درجه و در اهواز به ۳۵ درجه بالای صفر رسید و به عنوان گرمترین شهرهای کشورمان در ایستگاه‌های هواشناسی ثبت شدند.

گودرزی درباره وضعیت آب‌وهوای تهران اظهار کرد: امروز آسمان تهران صاف است و بیشنیه دمای تهران به ۲۴ درجه بالای صفر خواهد رسید و برای روزهای شنبه و یکشنبه نیز شاهد غبار محلی خواهیم بود.