| 08 آذر 1399
۶۷۴ میلیارد و۸۶۹ میلیون تومان تسهیلات نوسازی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ واحد پرداخت شد
مدیر امور اعتبارات بانک مسکن

۶۷۴ میلیارد و۸۶۹ میلیون تومان تسهیلات نوسازی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ واحد پرداخت شد

تاریخ انتشار: 1399/08/03|   بازدید: 205 |  print

مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: پیشرفت حداقل ۲۰ درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از جمله شرایطی است که یک پروژه نوسازی برای مراجعه به بانک و ثبت درخواست اخذ تسهیلات نوسازی باید دارا باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه سبد تسهیلاتی متنوع بانک مسکن با هدف جهش تولید و رونق بخشی به تمامی بخش های ساخت و ساز کشور طراحی و تدوین شده است، گفت: در این میان حمایت از ساکنان بافت‌های فرسوده شهرهای کشور از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت احیا و نوسازی املاک واقع در این محدوده‌های شهری نیز یکی از بخش‌های مهم این سبد تسهیلاتی بوده و برای محقق شدن این هدف، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، در این مسیر پیشرو بوده است.

وی با اشاره به کارنامه تسهیلات‌دهی بانک مسکن به این حوزه عنوان کرد: از ابتدای دوره تسهیلات‌دهی یعنی سال ۹۸ تا پایان ۲۴ مهرماه سال جاری، بانک مسکن مطابق با تعداد پرونده‌های معرفی شده به شعب بانک در استان های مختلف، تعداد۱۴ هزار و ۷۴۸ واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات به مرحله انعقاد قرارداد رسانده است. مبلغ تسهیلات منعقده برای این تعداد واحد مسکونی بالغ بر ۹۳۰ میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع رقم تسهیلات منعقد شده نیز، تا پایان این تاریخ رقمی در حدود ۶۷۴ میلیارد و۸۶۹ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

علمداری با تاکید بر آنکه محل تامین اعتباربخشی از تسهیلات پرداختی از منابع داخلی بانک و بخشی از محل قرارداد عاملیت بوده، اظهار کرد: از میان استان‌های کشور، پس از تهران، استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل و خراسان‌رضوی بالاترین آمار به لحاظ تعداد واحدهای مسکونی که به مرحله انعقاد رسیده اند را دارند.

به گفته وی تاکنون دو قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای آغاز شده است. قرارداد دوم عاملیت در سال جاری منعقد شده است.

وی به جزییات آمار تسهیلات منعقد شده در استان‌های کشور پرداخت و گفت: استان تهران با تعداد ۳ هزار و ۹۸۳ واحد مسکونی در رتبه نخست و پس از آن استان آذربایجان‌شرقی به تعداد ۹۹۰ واحد مسکونی، اردبیل به تعداد ۹۴۶ واحد مسکونی و خراسان‌رضوی به تعداد ۹۲۱ واحد مسکونی دارای بیشترین آمار تسهیلات منعقده به لحاظ تعداد واحد مسکونی طی دوره مذکور بوده‌اند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین تاکید کرد: در قالب دومین قرارداد عاملیت که در سال جاری به جریان درآمده است این قول به وزارت راه و شهرسازی داده شد تا با لحاظ دو شرط شامل وجود منابع در چارچوب سیاست‌های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و همچنین در صورت وجود درخواست سازنده حرفه‌ای، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی برای بافت‌فرسوده پرداخت شود.

وی به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: پیشرفت حداقل ۲۰ درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از جمله شرایطی است که یک پروژه نوسازی برای مراجعه به بانک و ثبت درخواست اخذ تسهیلات نوسازی باید دارا باشد.