دات نت نیوک
30 خرداد 1397
En | 
روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در اطلاعيه‌ای اعلام كرد

تكذيب ادعاهای دو خبرگزاری درباره تخلفات رئيس مركز حراست وزارت راه و شهرسازی

يکشنبه 21 آذر 1395 | print
اخبار
مركز ارتباطات و اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازی مطالب منتشر شده در دو خبرگزاری فارس و دانشجو با عنوان «تخلفات مدیرکل حراست وزارت راه» را تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، متن نامه روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی به مدير مسئول خبرگزاري دانشجو به شرح زیر است:
جناب آقاي هادي قاسمي
مدير مسئول خبرگزاري دانشجو
با سلام و احترام،
بدين وسيله پيرو انتشار مطالبي در خبرگزاري دانشجو با عنوان"برخی تخلفات مدیرکل حراست وزارت راه؛عضویت در هیأت‌مدیره هفت شرکت در حین اشتغال به کار دولتی" تاريخ انتشار: ۱۶/آذر/۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷ با كد خبر ۵۶۶۱۲۴ بنابر ماده ۲۳ قانون مطبوعات و خبرگزاري‌ها دستور فرماييد جوابيه زير درج شود.
مطلب منتشرشده فوق در خروجی خبرگزاری فارس و انتشار مجدد آن در خبرگزاري دانشجو شامل محورهای متعدد کذب و خلاف واقع و یا در بردارنده تهمت و افترا است که توضیحات زیر برای تنویر افکار عمومی و شفافیت اطلاع رسانی ارائه می شود.

۱- انتصاب رئیس مرکز حراست وزارت راه و شهر سازی در ماه های نخست فعالیت دولت یازدهم در چارچوب مقررات معمول در کشور انجام شده و آنچه در خبر خبرگزاری فارس به عنوان "مخالفت وزارت اطلاعات " با این انتصاب منتشر شده، کذب محض و قطعاً خلاف حقیقت است.
۲- بکار گیری بازنشستگان، به موجب قوانین اداری و استخدامی کشور و دیگر قوانین موضوعه، مستلزم روندهای قانونی خاص از جمله تصویب هیأت محترم وزیران است و همین روندهای قانونی در خصوص این انتصاب، دقیقاً منطبق بر مقررات کشور اعمال شده است.
۳- عضویت در هیأت مدیره بعضی شرکت ها که به عنوان دیگر تخلف در خبر منتشره خبرگزاری فارس؛ ادعا شده، مربوط به سالهای پیش از فعالیت در وزارت راه و شهرسازی و ضمناً به عنوان نماینده حقوقی شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی در این چند شرکت و البته در بازه های زمانی متفاوت بوده است و پس از انتصاب ایشان در مرکز حراست وزارت راه و شهرسازی، از عضویت در هیأت مدیره کناره گرفته و نفر جایگزین معرفی و پس از انجام روال اداری منصوب شده است.
۴- ادعای مطرح شده در خبر مربوط، مبنی بر خرید و فروش سهام در بورس از سوی رئیس مرکز حراست وزارت راه و شهرسازی، کذب محض است و متأسفانه با توجه به نحوه طرح این ادعای کذب و حاشیه سازی برای این دروغ با این مضمون که ایشان پس از "خرید سهام شرکت‌ها در بورس پروژه‌هایی را در وزارت راه به این شرکت‌ها برای انجام واگذار می‌کند و سپس سهام این شرکت‌ها را با قیمت چند برابر به فروش می‌رساند" خبر آن رسانه را مبتلا به کذب مضاعف ساخته و به علاوه مصداق بارز تهمت و افترا است.
بنا بر اصول اخلاقی، حرفه روزنامه نگاری، توصيه مي‌شود قبل از انتشار هر مطلبي و ايجاد هرگونه شائبه و تهمت و افترایی، براي اثبات صحت ادعاها و يا مطالب تهيه شده با مركز ارتباطات و روابط عمومي وزارت راه وشهرسازي تماس گرفته شود تا اطلاعات دقيق موضوع در اختيار قرار گيرد و انتظار می رود به منظور جبران خسارت معنوی وارده دقیقاً موضوع بررسی، پیگیری و با متخلف یا متخلفان برخورد شود زیرا که بر اساس تبصره ٤ ماده ۲۳ قانون مطبوعات و خبرگزاری ها "اقدامات موضوع این ماده و تبصره‌های آن نافی اختیارات شاکی در جهت شکایت به مراجع قضائی نمی‌باشد." و به موجب ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی نشر اكاذیب با تشویش اذهان عمومی قابل پیگرد حقوقی می‌باشد.
همچينن به اطلاع شهروندان گرامي مي رساند پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به آدرس NEWS.MRUD.IR روزانه اخبار و اطلاعات وزارت راه وشهرسازي را براي جلوگيري از هر گونه شائبه‌افكني و نشر اكاذيب بر روي خروجي خود قرار مي‌دهد که اصحاب رسانه و شهروندان می توانند براي اطلاع از آخرين اخبار اين وزارتخانه مي‌توانيد به آدرس اينترنتي ذكر شده مراجعه كنيد.
طراحی سایت