01 ارديبهشت 1398
En | 
وزیر راه و شهرسازی در بازدید از کارگاه آزادراه ارومیه تبریز تاکید کرد:

لزوم توجه به جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آزادراهی

تاریخ انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397|   بازدید: 334 |  print

وزیر راه شهرسازی بر لزوم توجه بر جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آزادراهی تاکید کرد و گفت: پیش‌بینی فضاهای مانند مجتمع‌های خدماتی و رفاهی استراحت‌گاه‌ها و پاركینگ‌ها در آزادراه‌ها باعث جذب بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

​به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با حضور در کارگاه قطعه ۴ آزادراه ارومیه تبریز ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران این پروژه به دلیل زنده نگاه داشتن کارگاه به استماع گزارش ارایه شده از سوی پیمانکار پرداخت و به طور کامل در جریان جزییات آن قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در این جلسه بر لزوم توجه به جاذبه‌های سرمایه گذاری در پروژه‌های آزادراهی تاکید کرد و گفت: پیش‌بینی فضاهايي مانند مجتمع‌های خدماتی و رفاهی استراحت گاه‌ها و پاركینگ‌ها در آزادراه‌ها باعث جذب بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری می‌شود.

گفتنی است در گزارش ارایه شده قطعلت ۵ و ۶ مهم‌ترین قطعات آزادراهی ارومیه- تبریزمعرفی شدند و ویژگی یکی ازاین قطعات تشریح شد.

از جمله ویژگی‌های قطعه ۵ می‌توان به کاهش ترافیک موجود در محدوده بزرگراه کسایی و هدایت ترافیک آذرشهر به سمت مرکز وهمچنین هدایت ترافیک شمال غرب و غرب کشور به سمت تهران در صورت تکمیل کمربند جنوبی اشاره کرد.

در قطعه ۶ نیز ۳ وظیفه جداگانه تعریف شده است. در ابتدا آزادراه ارومیه- تبریر تکمیل می‌شود و سپس حلقه مفقوده کنار گذر قبلی و آزادراه زنجان- تبریز برطرف خواهد شد.

همچنین ترافیک آزادراه تبریز مرند بارزرگان به واسطه تکمیل قطعه ۶ آزادراه ارومیه- تبریز به آزادراه تبریز- زنجان منتقل می شود.

شایان ذکر است در استان آذربایجان شرقی ۴۵۱ کیلومتر طرح آزادراهی تعریف شده است که ۳۵۱ کیلومتر آن از سرمایه گذار برخوردار است.

لیست تگ ها
محمد اسلامی
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.