25 مرداد 1397
En | 


                                                  ثبت مسابقات 
                                                                                   قوانين و ضوابط ايران | قوانين وضوابط ديگر كشورها
                                    ضوابط و مقررات مسابقه معماري   |   مقالات و پروژه هاي پژوهشي   |   معرفي كتب  
                                                                                                   
 تماس با ما    
درگاه الكترونيكي دبيرخانه مسابقات معماري و شهرسازي

درگاه الكترونيكي دبيرخانه دائمي مسابقات معماري و شهرسازي در پورتال وزارت راه و شهرسازي راه اندازي گرديد.

تصویب دستورالعمل تشكيل دبيرخانه دائمی معماری و شهرسازی / برگزاری مسابقه و ثبت بناهای ملی و بين‌المللی

جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی

جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی

دستورالعمل اجرایی تشكیل دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی در جلسه‌ای با حضور وزير راه و شهرسازي- معاون شهرسازي و معماري  و با امضای نمایندگان وزارتخانه‌های كشور، جهاد كشاورزی، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حفاظت محیط زیست مصوب شد.                  

تشکیل هیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی

حامد مظاهریان

حامد مظاهریانهیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی با انتصاب معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به مدت ۲ سال به ریاست دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی تشکیل شد.

گزارش عملكرد دبيرخانه دائمي

آقاي مهندس خدادادي، دبير دبيرخانه دائمي مسابقات معماري و شهرسازي از عملكرد موثر اين نهاد خبر داد :
مسابقه معماري - جايزه معماري

مسابقه و رقابت ميان انسان ها سابقه اي به درازاي خلقت بشر دارد و قوانین یک مسابقه بطور غریزی و در محیط زندگی موجودات زنده همواره وجود داشته است. موجودات همواره برای تصاحب شرایط های بهتر زندگی با هم در حال رقابت بوده و هستند. اين رقابت برای کسب منفعت، موقعیت، رتبه، منزلت، رهبری و یا جایزه اتفاق می افتد و بخش لاینفک زندگی آنها را شکل می دهد.

استاندارد و کیفیت در مسابقه های معماری و شهرسازی

مسابقه یکی از سهل  ممتنع  های عرصه  ی معماری است که معمولاً با هدف خلاقیت و  ارتقاء کیفیت معماری برگزار می شود که البته صرفنظر از توجه به کیفیت محصول باید به بالارفتن کیفیت فرآیند نیز توجه داشت. ولی آنچه که بدیهی است این است که برای استحصال هرگونه کیفیت بالایی می بایست در قدم اول به استاندارد یا همان حداقل کیفیت دست پیدا نمود و آن را به  عنوان مبنا قرار داده تا بتوان مسیر درستی را برای استحصال کیفیت بیشتر پیمود

جوایز و پاداش‌ها در مسابقات معماری

برگزاری مسابقات معماری نیازمند تعیین دقیق هزینه های جاری یک مسابقه است. پرداخت این هزینه ها بر طبق "آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی"مصوب 1381، بر عهده‌ی برگزارکننده‌ مسابقه می باشد. جوایز، پاداش ها و حق الزحمه ها بخشی از هزینه های یک مسابقه را شامل می شوند. در آیین نامه مصوب سال 1381 اشاره دقیقی به مبنای برآورد میزان جوایز، پاداش ها و حق الزحمه ها نشده است.
تشریح جایگاه مسابقات در اعتلای معماری و شهرسازی

حامد مظاهریان رئیس دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی با تشریح اهمیت جایگاه مسابقات در اعتلای معماری و شهرسازی، گفت: دبیرخانه دائمی باید از رخداد تضاد منافع جلوگیری کند و نظام مسئولیتی در یک مسابقه، شفاف و مشخص باشد. به همین دلیل باید مراقب بود که دبیرخانه به دام دخالت و تصدی‌گری در این عرصه نیفتد و صرفاً رصد کند و هر جا که نیاز بود از حقوق هرکدام از ذینفعان دفاع کند.

اخبار مسابقات

حامد مظاهریان رئیس دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی با تشریح اهمیت جایگاه مسابقات در اعتلای معماری و شهرسازی، گفت: دبیرخانه دائمی باید از رخداد تضاد منافع جلوگیری کند و نظام مسئولیتی در یک مسابقه، شفاف و مشخص باشد. به همین دلیل باید مراقب بو...
برگزاری مسابقات معماری نیازمند تعیین دقیق هزینه های جاری یک مسابقه است. پرداخت این هزینه ها بر طبق "آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی"مصوب 1381، بر عهده‌ی برگزارکننده‌ مسابقه می باشد. جوایز، پاداش ها و حق الزحمه ها بخشی از هزینه های یک...
مسابقه یکی از سهل  ممتنع   های عرصه   ی معماری است که معمولاً با هدف خلاقیت و  ارتقاء کیفیت معماری برگزار می شود که البته صرفنظر از توجه به کیفیت محصول باید به بالارفتن کیفیت فرآیند نیز توجه داشت. ولی آنچه که بدیهی است این است که برای استحصال...
مسابقه و رقابت ميان انسان ها سابقه اي به درازاي خلقت بشر دارد و قوانین یک مسابقه بطور غریزی و در محیط زندگی موجودات زنده همواره وجود داشته است. موجودات همواره برای تصاحب شرایط های بهتر زندگی با هم در حال رقابت بوده و هستند. اين رقابت برای کسب منفعت...
درگاه الكترونيكي دبيرخانه دائمي مسابقات معماري و شهرسازي در پورتال وزارت راه و شهرسازي راه اندازي گرديد.
آقاي مهندس خدادادي، دبير دبيرخانه دائمي مسابقات معماري و شهرسازي از عملكرد موثر اين نهاد خبر داد :
هیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی با انتصاب معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به مدت ۲ سال به ریاست دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی تشکیل شد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با صدور بیانیه‌ای از شروع به کار دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی خبر داد.
دستورالعمل اجرایی تشكیل دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی در جلسه‌ای با حضور وزير راه و شهرسازي- معاون شهرسازي و معماري  و با امضای نمایندگان وزارتخانه‌های كشور، جهاد كشاورزی، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و...
اطلاعيه:

 

مسابقات ثبت شده

مسابقه معماري براي ساختمان مهندسي و تحقيق و توسعه شركت ساخت تجهيزات سپاهان (كارفرما: شركت ساخت تجهيزات سپاهان) كه بصورت آزاد طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد. 
مسابقه طراحي پل عابر پياده در محل اتصال پارك هاي ائل باغي و ائل گلي (كارفرما و برگزار كننده: شهرداري تبريز) كه بصورت آزاد طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد. 
مسابقه معماري زيستا : براي دستيابي به راهكارهاي معمارانه براي عبور از بحران (كارفرما و برگزار كننده: شركت ويستا بست) كه بصورت آزاد طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد. 
مسابقه ايده اي براي بازآفريني مجموعه صنعتي ريسباف اصفهان (كارفرما: شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران- برگزار كننده: اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان) كه بصورت آزاد طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد. 
مسابقه طراحي مسجد و ميدان (پلازا) گلشهر كرج (كارفرما و برگزار كننده : موقوفه گلشهر) كه بصورت آزاد طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد .
مسابقه طراحي  اتصال پهنه جنوبي درياچه شهداي خليج فارس به بوستان جنگلي چيتگر (كارفرما و برگزار كننده :سازمان مشاور فني و مهندسي شهر تهران) كه بصورت محدود و دعوتي طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد
مسابقه طراحي  مجموعه 4/5هكتاري شمال غرب تبريز (كارفرما و برگزار كننده :شركت سرمايه گذاري مسكن شمال غرب تبريز) كه بصورت محدود و دعوتي طراحي گرديده است، در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده ومعتبر مي باشد .
مسابقه طراحي معماری پروژه تجاري-اداري بريس به كارفرمايي شركت ARCO.c.f.z در دبیرخانه دائمی ثبت گردیده است و معتبر می باشد.
مسابقه طراحي معماري نامعماري براي دستيابي به ايده اسكان موقت بي جا شدگان حوادث طبيعي و انساني(زلزله، سيل، جنگ و ...)، از حمايت معنوي دبيرخانه دائمي مسابقات معماري و شهرسازي برخوردار است.
مسابقه طراحي معماري واحدهاي تجاري پاساژ دلگشا (كارفرما و برگزار كننده :شركت تجارت الكترونيك توژال) در دبيرخانه دائمي ثبت گرديده و معتبر مي باشد .

                                                                                                                                                                                                                                                                                         
طراحی سایت