| 06 آبان 1399

جلسه شواری حمل و نقل استان در مورخه 96/5/10 با حضور جناب آقای مهندس رستمی مدیر کل محترم مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی برگزار گردید.

تلاوتی چند از کلام .. مجید مزین بخش جلسه بود و سپس آقاي  مهندس جعفری مدیر کل محترم راه و شهرسازی استان از جناب آقای رستمی و هیات همراه ایشان و از یکایک مدیران محترم کل استانی زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی و معاونین ایشان و روسای ادارات ستادی حاضر در جلسه خیر مقدم عرض نمودند.

ابتدا آقای مهندس رستمی مدیر کل محترم مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت پیام تقدیر و تشکر مقام عالی وزارت را در حوزه ماموريت  دفتر ارزیابی عملکرد حقوق شهروندان اعلام نمودند و بعد از تمسک جستن از سوره مبارکه عصر به مرور مواردی از قانون خدمات کشوری خاصه مواد 81 و82 و آیین نامه اجرایی پرداخته و سپس گزارشی به نقل قول از مسئول تخلفات اداری وزارتخانه در سال 1395 ارائه نموده و اینکه تخلفات صورت گرفته دارای چه آیتم ها و عناوینی بوده و به آنالیز سطح تصحیلات متخلفین و سابقه خدمت و پست سازمانی و جنسیت آن پرداخته و نهایتا پیشگیری و شناخت گلوگاه های بروز تخلفات اداری و اطلاع رسانی از قوانین و مقررات رابهترين شيوه موثر در کاهش تخلفات بیان نمودند در ادامه به کنوانسیون بین المللی مبارزه با فساد اشاره نموده و با تشریح آن علت برتری کشورهای حوزه اسکاندیناوي را مطابق کنوانسیون مذکور اطلاع از حقوق شهروندی و مسئولیت پذیری اجتماعی آنان ذکر کردند . و سپس به تشریح سامانه های شهراه  و سامد پرداخته و در خصوص محاسن و اهمیت وجودی آن در راستای حقوق شهروندی و پیشنهادلينك شدن سامانه سامد باشهراه مطالبی ارائه و در خاتمه آرزوی ایجاد زمینه رفاه و توام با آگاهی برای عموم مردم شده و در این خصوص ارائه گزارش از قابلیت ها و توانمندی ها و برنامه های آتی ادارات کل را خواستار شدند .

سپس آقاي  مهندس جعفری ضمن خیر مقدم مجدد برای کلیه شرکت کنندگان محترم گزارشی جامع و اجمالی از عملکرد صورت پذیرفته در زمینه راههای اصلی و راههای روستایی و وضعیت اجرای باندهای دوم استان و وضعیت موجود و نیاز استان تا حد مطلوب و مشکلات نقدینگی و عدم تامین اعتبار و همچنین از آخرین وضعيت مسكن مهر استان ارائه نمودند

در ادامه مدير كل محترم فرودگاه هاي استان بعد از احوال پرسي و خير مقدم گزارشي جامع از پرسنل و مراكز فرودگاه ها و وضعيت موجود و قابليت ها و توانمندي هاي موجود ارائه و از اينكه فضاي ترمينال فرودگاه بيرجند پاسخگوي پرواز هاي داخلي بوده احداث ترمينال خارجي در دست مطالعه مي باشد و در ادامه به بحث كمبود پرواز اشاره نمودند و تقاضاهاي وافر بابت قشم و كيش و شمال كشور و زاهدان وجود داشته و تلاش و رايزني در اين خصوص ادامه دارد.

سپس معاونت محترم شعب بانك مسكن استان ضمن خير مقدم گويي   گزارشي  جامع از وضعيت اعطاي وام و فروش اقساطي پروژه هاي مسكن مهر و همچنين در خصوص بافت فرسوده و وام بهسازي روستايي و صندوق پس انداز يكم ارائه نمودند و نهايتاً جهت اطلاع رساني موثر پيشنهاد شد برنامه اي در سيماي استان با حضور مدير محترم بانك مسكن و مدير كل محترم راه و شهرسازي و مدير كل محترم  بنياد تشكيل شود.

در ادامه مدير كل محترم بنياد مسكن بعد از احوال پرسي و خير مقدم به تشريح وضعيت مسكن مهر شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت در استان پرداختند و واحدهاي باقي مانده مسكن مهر را تعداد جزئي برآورد نموده و علت آرا وجود مشكلات من جمله پرونده هاي مفتوح قضائي وغيره دانسته و  راهكار به نتيجه رساندن واحدهاي ذكر شده را جذب متقاضي و انجمن خيرين مسكن ساز اعلام و در ادامه از آخرين وضعيت تسهيلات مسكن روستايي و همچنين وضعيت طرح هاي هادي روستاهاي استان گزارش مبسوط ارائه نمودند.

بعداً مدير كل محترم راهداري و حمل و نقل جاده اي استان بعد از احوال پرسي و خيرمقدم گزارشي مبسوط از وضعيت و توانمندي ها و اقدامات صورت پذيرفته در حيطه هاي مختلف كاري من جمله شركت هاي باري و مسافري، خطوط معاينه فني، دوربين هاي كنترل سرعت، نقاط حادثه خيز، پايانه هاي مرزي، آموزش رانندگان و ... ارائه نمودند.

سپس مدير كل محترم راه آهن شرق بعد از احوال پرسي و خيرمقدم گزارش از وضعيت موجود و اقدامات صورت پذیرفته جهت افزایش آسایش مردم و استفاده کنندگان از سیستم ریلی مطالبی ارائه نمودند

در ادامه معاونت محترم هواشناسی استان بعد از احوالپرسی و خیر مقدم از وضعیت ایستگاهها و پرسنل کاری و از اقدامات صورت پذیرفته من جمله نصب و راه اندازی هوانما در فرمانداری ها و راه اندازی هوا پیام و ایجاد ایستگاه کشاورزی در پایان سال 96 گزارشي مبسوط  ارائه و نهایتاً در خصوص نارسائی های موجود در معیار ها و شاخص های ارزیابی دستگاه خویش تبادل نظر نمودند .

سپس مدیر محترم آزمایشگاه خاک بعد از احوالپرسی و خیر مقدم گزارشی از وضعیت شعب موجود و پرسنل ،توانمندی ها در زمینه آزمایش های مختلف من جمله قیر ،سیمان و مطالعات ژئو تکنیک و هچنین در خصوص بازتاب رنگ مطالبی را ارائه نمودند .

در قسمت پایان جلسه آقاي مهندس علیزاده در خصوص رفع مشکلات منتج به ارتقاء ارزیابی و هچنین سامانه ها مطالبي  مبسوط  ارائه نمودند.

در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر مجدد مدیر کل محترم راه و شهرسازی استان از حاضرین و مدعوین جلسه ،تودیع و معارفه ریاست اداره ارزیابی و عملکرد راه و شهرسازی استان بعمل آمد و آقای قریشی بعنوان ریاست جدید طی حکمی از سوی آقای مهندس رستمی معرفی شدند .