| 30 مهر 1399
ضرورت شناسایی فرصت‌ها در زمینه فعالیت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی
به گزارش دبيرخانه كنگره زنان موفق ايران

ضرورت شناسایی فرصت‌ها در زمینه فعالیت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی

تاریخ انتشار: 1395/11/04|   بازدید: 1633 |  print

مشاور وزیر در امور زنان و خانواده وزارت راه و شهرسازی و عضو شورای عالی كنگره زنان موفق ایران بر ضرورت شناسایی فرصت‌ها در زمینه فعالیت زنان شاغل در دستگاه‌های اجرایی تاكید كرد.

 
به گزارش دبیرخانه كنگره زنان موفق ایران منا عرفانیان سلیم افزود:
در حال حاضر عدم برخورداری عدالت جنسیتی و بی‌عدالتی اجتماعی، مهمترین چالش حوزه زنان به شمار می‌رود .
وی خاطرنشان كرد: در دوره معاصر، مرز عرصه عمومی و خصوصی در جامعه ما تغییر یافته و همچنان در حال تغییر است ؛ افزایش مستمر حضور زنان در عرصه عمومی، تغییر نقش آنان در اجتماع را سبب شده و در این میان عدم تغییر بسترهای قانونی و شرایط فیزیكی در عرصه عمومی در تطابق با این تغییر نقش ، چالش‌هایی را برای این گروه از جامعه فراهم كرده است .
عرفانیان سلیم ادامه داد: رویكردهای دولت یازدهم در توجه به حقوق شهروندی زنان در تمامی سطوح سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، اقدام و فعالیت‌های متمركز شده است .
وی افزود: فعالیت‌های مربوط به حقوق زنان در پی دستیابی به رویكردهای متوازن ، مبتنی بر تعالی انسان و كاهش نابرابری جنسیتی در مفاهیم و شاخص های توسعه جوامع شكل می‌گیرد كه امروز به عنوان یك چارچوب مفهومی برآمده از سیاست‌های توسعه پایدار، توجه دولت‌ها را به خود جلب كرده است.
عرفانیان مهم ترین اهداف بخش امور بانوان وزارت راه و شهرسازی را پیگیری و احصاء حقوق زنان در دو گروه كاركنان و كاربران این وزارت خانه بیان كرد. یك هدف شناسایی خلاء ها ،كاستی های و همچنین توانمندی های كاركنان این وزارتخانه است. همچنین تمركز بر حق زنان به شهر و سكونتگاه‌ها، حق زنان به دسترسی ایمن و رفاه در بهره‌گیری از حمل و نقل عمومی در چارچوب وظایف و مأموریت‌های این وزارتخانه به منظور تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری نیز هدف دیگر بخش امور بانوان وزارت راه و شهرسازی است.
وی گفت : این رویكرد جهت تحقق اهداف و قواعد حقوق شهروندی و به منظور ایجاد شرایط برابر برای افراد جامعه در بهره‌مندی از امكانات و خدمات عرصه عمومی معنا می‌یابد. منا عرفانیان در ادامه به اهمیت موضوع برگزاری كنگره زنان موفق ایران پرداخت و ابراز امیدواری كرد كه برگزاری این كنگره راهی برای افزایش اعتماد به توانمندی ها و استعدادهای بانوان كشوردرحوزه مدیریتی، انتقال تجربیات بانوان مدیرموفق درسطوح ملی وبین المللی و آشنایی سیاستگذاران وتصمیم گیران سازمانها و نهادها با تاثیرات مدیریت و مشاركت سیاسی زنان دررده های بالای تصمیم گیری باشد.
همچنین در ادامه افزود: علاقه مندان و پژوهشگران گرامی می توانند با توجه به محورهای كنگره از جمله شناسایی موانع پیش روی نقش آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه اجرایی، بررسی موانع فرهنگی و اجتماعی در عدم حضور بانوان كشور در بخش های مدیریتی، شناسایی راهكارهای جهت افزایش حضور بانوان در بخش های مدیریتی، شناسایی فرصت و تهدیدها در عرصه حضور بانوان در بخش های مدیریتی و...، مقالات خود را برای شركت در این كنگره از طریق پایگاه اینترنتی به دبیرخانه كنگره، ارسال نمایند.

علاقه مندان برای كسب اطلاعات تكمیلی میتوانندبه پایگاه اینترنتی كنگره به آدرس www.TopWomeni.ir مراجعه و یا باشماره های ۴-۳۳۶۹۹۰۹۳-۰۲۱ و ۹-۳۶۶۲۱۳۱۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

 
گالری تصاویر

گالری تصاویر

فیلم‌ها

فیلم‌ها