| 29 مهر 1399

کارگروه مسافری حمل‌ونقل درون و برون شهری

اولین کارگروه مسافری حمل و نقل درون و برون شهری به عنوان یک گردهمایی از متخصصان حوزه‌های حمل و نقل درون و برون شهری، در تاریخ 14 آذر ماه 1395، با حضور مدیران، کارشناسان و متخصصان دانشگاهی مجرب در حوزه حمل و نقل در سالن جلسات طبقه 14 ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار گردید.

اهم اعضای شرکت کننده در این کارگروه را نمایندگان ستادی وزارت راه و
شهرسازی، مدیران و کارشناسان اداره کل‌های راه و شهرسازی استان‌ها، نمایندگان شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی (راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ...)، نمایندگان شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور، سازمان‌های تابعه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و ...)، استانداری‌های کشور (معاونین عمرانی، مدیران کل دفتر فنی، دبیران شورای عالی ترافیک استان و مشاورین استاندار)، شهرداری‌های تهران و سایر شهرها و سازمان‌های تابعه کلانشهرها (معاونت‌های ستادی حمل و نقل و شهرسازی، مدیران عامل سازمان‌های قطارشهری، مدیران عامل اتوبوس‌رانی، مدیران عامل تاکسی‌رانی و ...) و نمایندگان شورای شهرهای کلانشهرها (دبیران کمیسیون‌های حمل و نقل و شهرسازی)، شورای استان‌ها، متخصصین دانشگاهی و ... تشکیل می‌دهند.

در این جلسات موضوعات مسافری مرتبط به حمل و نقل درون و برون‌شهری به طرح و پرسش و پاسخ گذاشته می‌شود و در انتها برای چالش‌های این حوزه، با همفکری اعضا، تصمیم‌سازی گشته تا به مبادی تصمیم‌گیر، ارائه گردد.

این جلسات، منظم، به صورت ماهیانه برگزار می‌شود و اعضای آن، در هر جلسه پررنگ از جلسه گذشته شرکت می‌نمایند. لازم به ذکر است که تا به حال، سه جلسه از این کارگروه برگزار گردیده است.

با توجه به این که تصمیم‌سازی در جلسات نیاز به مطالعات کارشناسی در جلسات کوچکتری دارد، لذا خروجی‌های این کارگروه از دل 9 کمیته تخصصی که به شرح ذیل می‌باشند ارائه می‌گردد:

 عنوان کمیته
رئیس کمیته
 حمل‌ونقل درون شهری
 سید محمدمهدی میرزایی‌قمی
 یکپارچه‌سازی سخت افزاری
 وحید علی‌قارداشی
 قطارهای حومه‌ای
 مهدی قمری‌نژاد
 مشتری‌مداری مسافری
 علیرضا قنادان
 سندهای بالادستی
 ساناز حق‌شناس
 محیط‌زیست  حسین شهیدزاده
 پکیج ساخت، نگهداری و بهره‌برداری
 طاهره فلاح