| 23 تیر 1399

دومین نشست کارگروه لجستیک کشور ۹ اسفند ۱۳۹۵

دومین نشست كارگروه لجستيك كشور در تاریخ 9 اسفند 1395، در سالن الغدير وزارت راه‌وشهرسازي با حضور خبرگان و كارشناسان اين حوزه از سازمان هاي دولتي، بخش خصوصي و جامعه دانشگاهي برگزار شد.
در این جلسه ابتدا آقاي دکتر امیر احمدیان، استاد جغرافياي سياسي دانشگاه تهران به بحث در مورد «احیای جاده ابریشم جدید، طرح ابتکاری چین: یک کمربند، یک راه» پرداختند. ایشان در ادامه به جایگاه ایران در اجرای این پروژه به اهمیت ژئوپليتيكي آن برای ایران اشاره کردند.
در قسمت دوم جناب آقای مهندس صفری مقدم، مديركل دفتر طرح جامع و مدل‌هاي حمل‌ونقل، به بررسی مشکلات ترانزیت کشور پرداختند. در اين ارائه مشكلات شناسايي شده طي 67 محور و در 10 گروه به تفكيك سازمانهاي ذيربط طبقه بندي شده‏ و مورد بحث قرار گرفت.
در قسمت بعدی برنامه جناب آقاي دكتر آخوندي، وزير محترم راه و شهرسازي به بیان دیدگاه‏های خود درباره ضرورت وجود رویکرد بازرگانی بازرگانی در فعالیت‏ها و خدمات حوزه حمل‏ونقل و ایجاد برندهای ایرانی در حوزه لجستیک و حمل‏‌و‏نقل بین‏‌المللی پرداخت.
در ادامه جناب آقاي دكتر آخوندي، وزير محترم راه و شهرسازي درباره رویکرد بازرگانی در فعالیت‏ها و خدمات حوزه حمل‏‌ونقل و ایجاد برندهای ایرانی در حوزه لجستیک و حمل‏و‏نقل بین‏المللی پرداختند. وی در ادامه به ضرورت ایجاد یک متولی واحد در حوزه ترانزیت برای ايجاد فضاي گفتگوي مستمر بين بازيگران اصلي اين بخش اشاره کردند.
در قسمت‌‏های بعدی این جلسه کارشناسان بخش خصوصی و دولتی در حوزه ترانزیت و لجستیک نقطه نظرات خود را ارائه دادند.