دات نت نیوک
27 دي 1396
En | 
آخوندی در بازدید از ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد مطرح کرد:

اتصال فرودگاه‌ ۳ کلانشهر به مترو درون‌شهری

شنبه 28 اسفند 1395 | print
اخبار
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه ما به دنبال اتصال ترمینال‌های فرودگاهی به شبكه‌های مترو درون شهری هستیم گفت: با اتصال ترمینال‌های فرودگاهی و مترو و همچنین توسعه حمل ونقل عمومی و ارتباط آن با شبكه قطارهای درون شهری حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و كلانشهرها به ریل منتقل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در حاشیه بازدید از ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران اظهار كرد: وزارت راه و شهرسازی در حال تلاش برای اتصال ترمینال‌های فرودگاهی به خطوط مترو در درون شهرها است، به طوری‌كه فرودگاه‌های مهرآباد و مشهد به شبكه‌های مترو درون شهری متصل شده‌اند و فرودگاه‌های اصفهان، شیراز و تیربز نیز در راستای دسترسی به یك حمل ونقل یك‌پارچه از سوی مسئولان در حال ترغیب و پیگیری هستند.
وی با بیان اینكه ما به دنبال توسعه حمل ونقل حومه‌ای و یك‌پارچه‌سازی آن با مترو درون‌شهری هستیم گفت: علت این‌كار انتقال حجم خودروها در حدفاصل حومه شهرها و كلانشهرها مانند حدفاصل تهران- كرج، تهران- گرمسار و تهران- قم منتقل شوند.
وزیر راه و شهرسازی از تاسیس شركت قطارهای حومه‌ای در سالن آینده خبر داد و گفت: این مسئله در برنامه ششم توسعه تصویب شده و هم‌اكنون در حال پیگیری است.
آخوندی در ادامه به مسئله نوسازی واگن‌ها اشاره كرد و گفت: طبق ماده ۱۲ قانون دائمی برای رفع موانع تولید دولت مصوبه‌ای طرح كرده كه سرمایه‌گذار در صورت سرمایه‌گذاری برای توسعه شبكه ریلی از محل صرفه‌جویی انرژی از سود آن بهره‌مند شوند.
این مقام مسئول با اشاره به سهم ۶۰ درصدی صرفه‌جویی در صورت سرمایه‌گذاری در حمل ونقل ریلی خاطرنشان كرد: میزان صرفه‌جویی انجام ‌شده از طریق سرمایه‌گذاری در حمل ونقلی ریلی به خود سرمایه‌گذار باز می‌گردد كه این مسئله از طریق قراردادی كه وزارت راه وشهرسازی و وزارت كشور برای راه‌آهن و مترو با وزارت نفت منعقد شده حمایت لازم را از سرمایه‌گذار و بخش خصوصی می‌كنند.
طراحی سایت