دات نت نیوک
04 ارديبهشت 1396
En | 
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تحویل ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگراه به مردم در دولت تدبیر و امید

شنبه 28 اسفند 1395
اخبار
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: با توجه به تزریق اعتبار از طریق اسناد خزانه امسال حدود ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگراه به صورت باند دوم یا ۴ خطه تحویل مردم شده است که این اقدام مهم به نسبت متوسط بزرگراه‌سازی در کشور رقم قابل توجهي است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در حاشیه افتتاح کنارگذر غربی کرمانشاه با ارائه گزارشی از وضعیت کلی جاده‌ها در دولت تدبیر و امید گفت: در ابتدای دولت چند جلسه راهبردی در بخش‌های مختلف جاده و آزادراه برگزار شد که در آن مسیرهای پر اهمیت از سوی وزیر راه و شهرسازی تعیین شد که ما برنامه‌ریزی‌هایمان را بر همین اساس انجام دادیم.
وی ادامه داد: در بخش ریلی قرار بر این شد که ۳۵۰۰ کیلومتر ریل جدید ساخته شود و در برنامه کاری خود قرار دهیم و در همين اتصال ۵ استان به عنوان یک ضرورت در اولویت کار ما قرار گرفت.
خادمي ادامه داد: خوشحالم که اعلام کنم پیشرفت زیرسازی عملیات اجرایی ۵ محور کرمانشاه، رشت، همدان، سنندج و ارومیه به بالای ۹۵ درصد رسیده است و تقریبا کار زیرسازی این ۵ محور تمام شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش عملیات روسازی از ابتدای دولت گره بزرگی وجود داشت و آن ورود ریل به کشور و تکمیل روسازی مسیرها بود که تقریبا متوقف شده بود اما با تدبیر این دولت و تامين فایناس، ۲۰۰۰ کیلومتر ریل تامین و امسال وارد کشور شده است.
خادمی خبر داد: ریل‌گذاری این ۵ محور ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون مرحله ۶۰ درصدی پیشرفت فیزیکی را هر ۵ محور گذرانده‌اند و در صورت مناسب بودن هوا در این ۵ محور روزانه ۵ کیلومتر ریل‌گذاری انجام می‌شود که رکورد جدیدی در این ۴ دهه است.
خادمی در این باره گفت: در هیچ دوره ای عملیات ریل‌کشی در ۵ محور را به صورت همزمان نداشته‌ایم ما امیدواریم که تعهدات دولت در بخش ریلی تا چندماه اخیر انجام شود.
معاون ویر راه و شهرسازی همچنین خبر داد: در بخش آزادراهی ۱۶ پروژه در ۱۰ محور در حال انجام است که ۶ مورد از این آزادراه‌ها بزرگ مقیاس هستند و عملیات عظیمی در آنها در حال انجام است که به نوبه خود بی‌سابقه بوده است.
خادمی همچنین گفت: حدود ۵۰۰۰ ماشین سنگین در این آزادراه‌ها فعال هستند و همچنین ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم در عملیات اجرایی در آزادراه‌ها درگیر هستند. فقط در آزادراه تهران - شمال، در قطعه اول ۳۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند که برای خودش رکورد خوبي به حساب مي‌آيد.
وی گفت: با توجه به تزریق اعتبار از طریق اسناد خزانه امسال حدود ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگراه به صورت باند دوم یا ۴ خطه تحویل مردم شده است که این هم به نسبت متوسط بزرگراه‌سازی در کشور رقم قابل قبولی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی به افتتاح کنار گذر غربی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: با افتتاح این کنار گذر گره‌های ترافیکی در کریدور شمال- جنوب در غرب کشور رفع گردید.
به گفته خادمی کریدور شماره ۱۰ و همچنين کریدور شماره یک از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفته است که پروژه کنارگذر غربی کرمانشاه در میانه و مرکزیت کریدور شماره ۱۰ نقش مهمی را ایفا می‌کند.
  نظرات

نظری وجود ندارد.