29 مهر 1397
En | 
   • شنبه 28 مهر 1397
    دکتر عباس آخوندی
    وزیر راه و شهرسازی

    گریزی به یادداشت سخنگوی شورای نگهبان

    مایه‌ی تاسف است که حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی آیین‌نامه انتشار نیافته مجمع تشخیص مصلحت را حاکم بر قانون اساسی می‌داند.

    قانون اساسی میثاق ملی، ثمرِ انباشتِ تجربه‌ی تاریخی و نتیجه‌ی مجاهدت‌های ملت ایران در عصر حاضر است. به نظر می‌رسد که قانون اساسی اگر دو نگهبان چون ایشان داشته باشد، نیاز به هیچ مهاجمی ندارد. 

    ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی

    کین ره که تو می‌روی به ترکستان است

   • دوشنبه 23 مهر 1397
    دکتر حامد مظاهریان
    معاون مسکن و سختمان

    مسابقات معماری وشهرسازی راهی برای بروز استعداد جوانان و فرصتی برای کارفرمایان تا وسعت انتخاب یابند. فردا در اختتامیه این همایش دو روزه در دانشگاه تهران، از نقش و جایگاه مسابقات صحبت خواهم کرد.

   • شنبه 14 مهر 1397
    دکتر حامد مظاهریان
    معاون مسکن و سختمان

     برگزیدن نمایندگان جامعه مهندسی ساختمان

     امروز با برگزاری انتخابات در پنج استان چهار محال بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان و مازندران پرونده انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور نیز بسته شد. این انتخابات با فرصتی که برای گفت و گو، نقد و همگرایی ایجاد نمود، به مهندسان کشور در هفت رشته اصلی ساختمان کمک کرد تا در فضایی سالم، بدون تنش و با روش های دموکراتیک از میان خود نمایندگان خویش را برای سه سال آینده انتخاب کنند.

     تلاش های فراوانی چه پیش از شروع انتخابات و چه در طی این ده روز از سوی افرادی صورت گرفت تا مانع از برگزاری به موقع این دوره از انتخابات شوند تا این حق را که در قانون به آن تاکید شده، از جامعه مهندسی و نهایتا از مردم سلب کنند اما در برابر همه این ناملایمات، وزارت راه و شهرسازی ایستادگی کرد و با موفقیت هشتمین دوره انتخابات سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور را با هدف بستر سازی سالم و منطقی و ایجاد فرصت برای مهندسان کشور تا بتوانند نمایندگان حقیقی خود را انتخاب کنند برگزار کرد و در طی این مدت در برابر تمام  هجمه ها به حقوق مدنی مهندسان ایستادگی کرد.

     ضمن تبریک به هیات مدیره جدید سازمان های نظام مهندسی ساختمان توفیق خدمت صادقانه این عزیزان را در طول سه سال پیش رو از خداوند خواستارم.

     در کنار موفقیت در اجرا و برگزاری هشتمین انتخابات هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان، باید قدردانی داشته باشم از همکاران پرتلاشم در هیئت های اجرائی و نظارت که با همت آنان بود که این انتخابات به نحو شایسته و منظمی برگزار شد. متاسفانه امروز صبح با خبر شدم که جناب آقای مهندس امیررهام سپندیان دبیر محترم هیئت اجرائی انتخابات نظام مهندسی استان تهران، با پایان روزهای سخت انتخابات و بخصوص روز گذشته که انتخابات در استان تهران برگزارگردید به رحمت خدا رفتند. به طور حتم هیچگاه تلاش ها و زحمات مرحوم مهندس سپندیان همراه با آن چهره بشاش و لبخند همیشگی و اخلاق نیکوی ایشان، از یاد و خاطر من و همکارانم فراموش نخواهد شد و خدمات ارزنده آن مرحوم که همواره به سلامت کاری شهره بود همیشه به یادها خواهدماند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

     

    مرکز مدیریت راه های کشور فرم نظرسنجی خرید بلیط پروازهای داخلی و خارجی مناقصات و مزایدات شهراه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
    گزارشگیری

    طراحی سایت